Την Τρίτη 2 Απριλίου παραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η προγραμματισμένη ενημέρωση-σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών.

Η Σχολική Νοσηλεύτρια κα Μπάκα Ελένη οργάνωσε σεμινάριο-ενημέρωση για τις Πρώτες Βοήθειες για όλους εμάς τους/τις εκπαιδευτικούς και τους γονείς των μαθητών/τριών.

Οι κ.κ. Ζησοπούλου Σταυρούλα και Μπεγνή Παναγιώτα , οι νοσηλεύτριες, που μας έκαν την ενημέρωση-σεμινάριο ήταν επεξηγηματικές, απόλυτα κατανοητές και μας κατετόπισαν με ακρίβεια για  τις περιπτώσεις ατυχών περιστατικών και πώς θα προσφέρουμε τις πρώτες βοήθειες. Μια ενημέρωση - σεμινάριο που αξίζει τον κόπο να ξαναγίνει γι αόλους τους γονείς.

Ευχαριστούμε και τις τρεις κυρίες κα Μπακα , κα Ζησοπούλου και κα Μπεγνή.

IMG_1539.JPGIMG_1540.JPGIMG_1531.JPG

Την περασμένη εβδομάδα επισκέφτηκαν το σχολείο μας δύο νοσηλεύτριες από το κέντρο Υγείας.

Την επίσκεψή τους οργάνωσε η νοσηλεύτρια του σχολείου μας κα Μπάκα Ελένη.

Οι νοσηλεύτριες μίλησαν στα παιδιά για τα μικρόβια και πώς μπορούμε να προφυλασσόμαστε από αυτά και τι πρέπει να κάνουμε.

IMG_1439.JPGIMG_1441.JPGIMG_1444.JPGIMG_1447.JPGIMG_1448.JPG