Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Δραστηριότητες Εκπαιδευτικά Προγράμματα - Αγωγή Υγείας

Εκπαιδευτικά Προγράμματα - Αγωγή Υγείας

Κατά τη σχολική χρονιά 2012 - 2013 το Ειδικό Δ.Σ. Σαλαμίνας συμμετέχει σε πρόγραμμα Αγωγής Υγείας που οργανώνεται από την πρωτοβάθμια εκπαίδευση υπό την εποπτεία της κας Αργυρίου Μαρίας, υπέυθυνης προγραμμάτων Αγωγής  Υγείας της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.

"Τα δόντια μου μαθαίνω... σωστά να τα πλένω" : Δίνοντας έμφαση στην αυτοεξυπηρέτηση των μαθητών μας, σχεδιάσαμε ένα πρόγραμμα το οποίο θα βοηθήσει τους μαθητές μας να αντληφθούν τη σημαντικότητα της στοματικής υγιεινής και πώς να την κάνουν πράξη. Για τις ανάγκες του προγραμμάτός μας θα χρησιμοποιήσουμε οδοντόβουρτσες, οδοντόκρεμες και πολλά πολλά παραμύθια για τα δόντια μας...

tooth

Δημιουργία - Ιστοσελίδας: Θωμά Ράλια, Ενημέρωση Διονύσης Παπαδόπουλος Διευθυντής Ειδικού Δ.Σ. Σαλαμίνας

Copyright © 2024 Ειδικο Δημοτικό Σχολείο Σαλαμίνας. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.
Το Joomla! είναι Ελεύθερο Λογισμικό, που διατίθεται βάσει της Άδειας GNU/GPL..