Μάσκες, γάντια, κέφι, διάθεση, χαρά, τις δασκάλες μας και φύγαμε .....για το επόμενο εξωτερικό μας πρόγραμμα. Η κα Ελένη Σαϊσανά και η κυρία Οικονόμου μας συνόδεψαν στην εξερεύνηση....τυριών, ραφιών και σε όλα τα καλούδια...

image-2.pngimage.pngimage-1.pngimage1.png

Στον φούρνο της γειτονιάς με όλα τα μέτρα ασφαλείας

στο πλαίσιο των εξωτερικών προγραμμάτων της κας Σαϊσανά και με τη συμμετοχή όλου του εκπαιδευτικού προσωπικού. Εδώ με την κα Σεμίνα Καστρίτη

image-1.pngimage.png

Ούτε η συννεφιά μας πτόησε, ούτε η πρωινή ψυχρούλα μας κράτησε μέσα.

Βάλαμε τις ζακέτες μας και τα φθινοπωρινά μπουφάν μας και κυρίως τις μάσκες μας και  με την υπέυθυνη των εξωτερικών προγραμμάτων κα Ελένη Σαϊσανά και τις συνοδούς κ.κ. Λάζαρη, Πολυκρέτη και την υπεύθυνη εκπαιδευτικό του τμήματος κα Μαρία Χριστοδούλου , κάναμε τη βόλτα μας στη γειτονιά και καταλήξαμε να αγοράσουμε φρέσκα κουλούρια από τον φούρνο της γειτονιάς.

image.jpgimage-1.jpgimage-2.jpgimage-3.jpg

Συνεχίζοντας τα εξωτερικά προγράμματα της κοινωνικού λειτουργού κας Σαϊσανά

το τμήμα της κας Χριστοδούλου μαζί με την κα Λάζαρη

συνόδεψαν τους μαθητές στο γειτονικό βιβλιοπωλείο.

Μη σας ξεγελά η φωτογραφία με την πινακίδα του κομμωτηρίου, το βιβλιοπωλείο βρίσκεται ακριβώς δίπλα.

Οι μαθητές περιηγήθηκαν στο χώρο του βιβλιοπωλείου με ασφάλεια και με την επίβλεψη της κας Σαϊσανά.

Η κυρία Θεοδωρακοπούλου , ιδιοκτήτρια του βιβλιοπωλείου χάρισε στους μαθητές από ένα κόκκινο τετράδιο.

Ευχαριστούμε

IMG_0069.pngIMG_0070.png

Ακόμα ένα εξωτερικό πρόγραμμα με το τμήμα της εκπαιδευτιού κας Οικονόμου Μαρίας.

Με την κα Σαϊσανά, την κα Οικονόμου και την εργοθεραπεύτρια κα Καστρίτη που συνόδεψαν τους μαθητές επισκέφτηκαν τον τοπικό φούρνο φορώντας μάσκα και λαμβάνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα.

Απολαύστε τους

image-1.jpgimage.jpgIMG_0099.JPG