Σήμερα 22 Απριλίου επισκέφτηκε το Ειδικό Δημοτικό Σαλαμίνας ομάδα μαθητών/τριών του 3ου Γυμνασίου Σαλαμίνας.

Οι μαθητές/τριες συνοδεύονταν από την διευθύντρια κα Περδικούρη , την εικαστικό του Γυμνασίου και την εκπαιδευτικό παράλληλης στήριξης του Γυμανσίου.

Οι μαθητές/τριες έφεραν λαμπάδες, που τις στόλισαν μαζί με τους/τις μαθητές/τριες του ειδικού σχολείου.
Η συνεργασία των μαθητών/τριών ήταν  άψογη. Ενθουσιασμένοι/ες οι μαθητές/τριες και των δύο σχολείων.

Οι λαμπάδες που έφεραν οι μαθητές/τριες του 3ου Γυμνασίου προσφέρθηκαν στους/στις μαθητές/τριες του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε ειλικρινά τα παιδια του 3ου Γυμνασίου.

Ευχαριστούμε την κα Περδικούρη για την πρωτοβουλία καθώς και τις συναδέλφους, που συνόδεψαν τα παιδιά.

IMG_0957.jpegIMG_0956.jpegIMG_0959.jpegIMG_0960.jpegIMG_0958.jpegIMG_0961.jpegIMG_0963.jpeg